50. YIL TAKSİ

Sabahın erken saati olmasına karşın önce hava karardı, ardından başlayan yağmur beni eve kilitledi. Göz gözü görmüyordu. Pencerede çakılı kaldığım dakikalarda randevuma nasıl gideceğim endişesi içimde büyüdükçe büyüyordu.

Önemli bir müşterimle toplantım vardı ve ben yetişemezsem patronla aram bozulacaktı. Arabamda aksi gibi tamirdeydi. Yağmur hızını azaltınca taksi durağını aradım, boş taksi yok sözünü duyduğumda daha da panik oldum. Evin içerisinde turlamanın hiç bir işe yaramayacağını düşünerek çantamı alıp hemen dışarı çıktım. Yoldan geçen taksilere bakıyordum ama hiç boş geçen yoktu. Yağmurdan korunabileceğim bir tente bularak altına sığındım ve taksi beklemeye başladım. On dakika geçti, hala boş geçen bir taksi yoktu. Üstelik taksi bekleyenlerin sayısı gittikçe artıyordu. Randevuya yetişemeyecek olmamın çaresizliğini yaşıyordum. 50. Yıl Taksi Çağır

Onbeş dakika sonra bir taksi önümde durunca şaşkınlıkla içine doğru baktım. Arkadaşım benim taksi beklediğimi fark edip taksiyi durdurmuştu. Hemen içine atlayıp, nasıl oldu da bu havada taksi buldun deyince arkadaşım ‘’online taksiden haberin olmazsa böyle beklersin işte’’ dedi. ‘’Nasıl yani taksilerinde mi online hizmeti var?’’ Evet vardı. Arkadaşım hava durumunu takip edip sabah için online taksi ile görüşüp rezervasyon yaptırmıştı. Online taksi 7/24 çağrı merkezi hizmeti ile şehrin neresinde olursanız olun taksiyi gönderip sizi istediğiniz yere götürüyordu.

50. Yıl Taksi Çağır

50.yil-taksi

Arkadaşım online taksi uygulamasını telefonuna indirmiş ve ne zaman ihtiyacı olsa taksiye ulaşabilme imkanına sahip oluyordu. Mobil uygulama ile rezervasyonunu yaptırmış olduğu online taksi ile konforlu bir yolculuk yapıyordu. Yolculuk öncesi arabayı kullanan taksi şoförü hakkında bilgi ediniyor, gideceği yolun ücretini kendisi hesaplayabiliyordu. Ben de arkadaşım gibi online taksi uygulamasını indirerek bir daha kötü sürprizlerle karşılaşmamayı garantiye almış oldum. Bu arada randevuma da yetişmiştim, işim aksamamıştı.