AKBELEN TAKSİ

İşten izin almış, erkenden evime gitmek üzere taksi çağırmak için taksi durağını aradım. Malesef durakta taksi yoktu.

10 dakika sonra gelir dediler. Üç aydır ilk defa erkenden çıkmak istiyordum, bu defa da olmuyordu. Evimde şöyle bir koltuğa uzanıp televizyon izlemeyeli çok olmuştu. On dakika sonra bir an önce evime gidebilmek için durağı yeniden aradım. Yine yoktu. Taksilerin hepsi müşterilerdeydi.Akbelen taksi çağır

Ne zaman geleceği de belli değildi. Bu durumda yapacak bir şey yoktu, çıkıp taksi çevirmek en mantıklısıydı. Yola çıktığımda taksilerin dolu olduğunu görünce mutsuzluğum daha da arttı. Otobüse yöneldim, ama o da gelmiyordu. İki dakika sonra boş bir taksi geldi ve hemen taksiye yönelerek binmek istedim. Fakat oraya yeni gelmiş bir kadın ‘’taksiyi ben çağırdım’’ dedi. Nasıl diye ağzımdan bir anda çıkan söze kadın gülerek, online taksi uygulamasından dedi. ‘’İsterseniz yolumuzun üstündeyse gideceğiniz yere bırakalım dedi, gideceğim yeri söyledim ‘’tamam o halde buyurun’’ deyince hemen taksiye bindim.

Akbelen taksi çağır

Ben online taksi uygulamasının adresini vereyim size dedi Watsap hesabıma adresi gönderdi. Uygulamayı indirip incelemeye başladım. Kadın ‘’şehrin neresinde olursanız olun konum bildiriyorsunuz, size en yakın boş olan bir taksi yönlendiriliyor. Örneğin önemli bir işiniz var ama erken ve trafiğin yoğun olduğu bir saatte; hemen online taksi uygulamasından iki saat sonrası için rezervasyon yaptırıyorsunuz. İstediğiniz arabanın cinsini, rengini kendiniz belirliyorsunuz, ücretini önceden öğreniyorsunuz.

Bazı taksi duraklarının da web adresine kayıt olursanız, internetten taksi rezervasyonu da yaptırabiliyorsunuz’’ dedi. Uygulamayı incelerken eve çoktan gelmiştim. İndiğimde benim de artık online taksi hizmeti uygulamam vardı. Toplu yaşamın zaman geçtikçe zorlaştığı bir şehirde, yeni teknolojiler; online taksi yolculuğunun kolaylığını, pratikliğini, güvenirliliğini gösteriyor. Taksi çağırmak, beklemek, bulamamak tarihin tozlu sayfalarına karışacak gibi görünüyor.

mersin