ÇANKAYA TAKSİ ÇAĞIR

. Tabi her şeyde olduğu gibi taksicilerde ve bu meslek grubunda da yaşanan olumsuz durumlar var. Öğrencilik yıllarımda özellikle valizlerle toplu taşımaya binmek zor olduğu için hep taksileri tercih etmiştim. ÇANKAYA TAKSİ ÇAĞIR

Son senemde fark ettim ki 4 yıldır aynı yolu gittiğimiz taksici benden 4 yılın sonunda 2 katı fiyat almaya başlamıştı. Evet 10 liraya gittiğim mesafe artık 20 lira olmuştu. Tabi ki bunu tek fark eden ben değildim. Son günlerde taksiciler hakkında çıkan haberlere baktığımızda bunun gibi bir çok şikayet olduğunu görüyoruz. Ya vatandaşın gitmek istediği yer kısa mesafe olduğu için taksiye bindirilmiyor ya da fazla ücretlendirme yapılıyor.

ÇANKAYA TAKSİ ÇAĞIR

Hatta müşterisinin kalabalık bir sokakta inmek istemesi üzerine sinirlenen taksicinin vatandaşı darp ettiği haberleri dahi görüyoruz. Durumdan şikayetçi olan vatandaş doğal olarak taksiyi değil toplu taşımayı tercih ediyor ve kaybeden yine taksiciler oluyor. Bu tür üzücü ve ülkemiz vatandaşları adına olumsuz olayların gerçekleşmemesi için bazı iyileştirmelere gidilmesi en iyisi olacaktır. Sonuçta bir taksicinin yaşadığı olumsuz durum tüm taksileri etkilemekte insanlarda olumsuz bir intiba bırakmaktadır.

İşte bu tip olumsuzluklar doğmasın diye kurduğumuz taksi durağımız da yıllardır sorunsuzca ve dostluklarımıza dostluk katarak çalışmaya devam ediyoruz. Size bir telefon kadar yakınız.