Mersin Duraktan Taksi

Taksiyle bir yerden bir yere gitmek isterken, taksi çağırma bazı konusunda sorunlar günlük hayatımızda yaşanabilir. Mersin Duraktan Taksi

Boş taksi bulamamak, her binilen taksinin güvenli olup olmadığı konuları, taksi çağırırken aklımızı kurcalayan sorular olarak ortaya çıkarken, duraktan taksi çağırmak, herhangi bir sorun yaşandığında taksiciye ve bağlı bulunduğu durağa hemen ulaşmak adına daha güven vericidir.

Mersin Duraktan Taksi

İster yaşadığımız semtten, ister gün içinde neredeysek en yakın duraktan taksi çağırarak, güvenli yolculuklar yapabiliriz. Araçta herhangi bir eşyamızı unuttuğumuzda hemen taksi çağırdığımız durağa gidip, bindiğimiz taksinin plakasını bildirerek, şoföre ulaşma imkanı bulabiliriz. Taksi çağırma düğmeleri de bu konuda kullanımı en rahat yöntemlerden biridir.

Alışveriş merkezleri ,hastaneler çok kalabalık ve halka açık yerler olduğu için taksiye en çok ihtiyaç duyulan alanlardır. Buralara yerleştirilen butonlar sayesinde çağrılar, taksi durağına ulaşarak, en yakın taksiler adrese gelmektedir. Bu butonlarda mesafe sınırlaması olmadığı için, durakların merkez cep telefonlarına çağrılar, her yerden ulaşabilmektedir. Butona basılarak taksi çağrıldığında kısa sürede butonun bulunduğu duraktan herhangi taksi yönlendirilmektedir. Teknolojinin bu kadar hızla gelişmesiyle birlikte, son zamanlarda taksi çağırma uygulamaları da kendini göstermektedir.

Bu yöntem özellikle zaman konusunda büyük bir avantaj olduğu için, günlük hayatın hızına yetişebilen en genç uygulamadır demek doğrudur. Bu yöntem sayesinde çağırdığımız taksinin ne zaman geleceğini uygulama üzerinden görebilmek mümkündür. Taksinin plakası, taksicinin adı-soyadı, nerede olduğu ve gelmesine kaç dakika kaldığı tüm ayrıntılarıyla birlikte görülebilmektedir.

Bu uygulamayla gelen taksilerin güvenli olup olmadığı konusunda herhangi bir tereddüt yaşanması için kamera ile görüntü kayıtları bulunduğu da uygulamaların sayfaları incelendiğinde görülebilmektedir. Panik butonları da çoğu taksi de bulunmakta, güvenlik için her detay düşünülmektedir. Çağrıyı iptal etmek isteyenler için, çağrı kabul edilene kadar iptal işlemi yapılabilmektedir. Bu uygulamaların bazılarında kayıp eşya bildirimi yapılmaktadır. Bunun için verilen hattı arayarak eşyanın kaybolduğunu belirtmek gereklidir. Taksi çağrılırken, ödeme yöntemi belirtilir, yolculuk sonunda da ödeme bu şekilde gerçekleştirilir. Seyahatten memnun kalınıp kalınmadığı da, seyahat sonrası yolcunun verdiği puanlamayla belirlenir. Bu şekilde hizmet kalitesinde de artış sağlanabilir.