Tek Tuşla Taksi

Hemen herkes, günlük hayatın koşuşturmacası içinde, bir yerden bir yere giderken araç bulma sorununu, taksi çağırma derdini yaşamıştır. Tek Tuşla Taksi

Bilindiği üzere her çağrılan taksiyle güvenilir yolculuk yapılmadığı gündeme gelmekte, bu işi düzgün yapan taksicilerin mesleğini karalayan pek çok insan bulunmaktadır. İnsanlar artık taksi çağırdıklarında kaliteli hizmet almak istemekte ve bu konuda ne yapmak gerektiğini araştırırken, üretilen telefon ve tablet uygulamalarıyla hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Bu uygulamalar ilk önce Avrupa ve ABD'de ortaya çıkmış olup, günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir.

Tek Tuşla Taksi

Durakta taksi bulunamadığında telaşa mahal vermeden, ücretsiz olarak indirilen taksi çağırma uygulamaları sayesinde kısa süre içerisinde taksinin adrese gelmesi mümkündür. Özellikle milyonlarca insanın yaşadığı İstanbul'da, 20 bin civarında taksinin olduğunu düşündüğümüzde bu uygulamaları kullanmanın, ne kadar zamandan tasarruf yaptığını görmek mümkün olacaktır. Mobil uygulamalar güvenilir olma özelliğiyle ön plana çıkarken, insanlar bunları kullanırken, kaliteli bir hizmet alacağının bilinciyle hareket etmektedir. Kullanımları oldukça basit olduğu için, indirilen uygulamalardan tek tuşla taksi çağırmak mümkün olmaktadır.Kullanıcının tek yapması gereken gideceği yerin adresini girmek ve bunu onaylamak olmaktadır.

Kullanıcının konumunun belirlenmesiyle birlikte, en yakın taksi neredeyse konuma doğru hareket etmektedir. Kullanıcı sürücü ve araç bilgilerini, yolculuk sonrasında ödeyeceği ücreti de telefonundan ya da tabletinden görebilmektedir. 7/24 böyle bir hizmet almak elbette milyonlarca insanın kullanım alanına girebilmekte, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetin daha da yaygınlaşması özellikle bu sayede hızlanmaktadır. Puanlama sitemi olması, kaliteli hizmeti daha da fazla arttırmaktadır. Yolculukta verilen hizmetten memnun olup olmadığını kullanıcı, uygulama üzerinde puanlayabilmekte, bu şekilde hizmet kalitesi gözden geçirilmektedir. Bunların yanında taksi çağırma butonları hastane alışveriş merkezi gibi taksi ihtiyacının gazla olduğu kalabalık yerlere monte edilerek, hızlı ve kolay taksi çağırmanın daha eski bir yöntemi olmuştur. Butonlar her yerden, mesafe kısıtlanmadan kullanılabilmektedir. GSM operatörü varsa, her yerden çalışabilmektedir. Kablosuz bir sistemdir. Butona 1 saniye kadar basıldığında taksi çağrılabilmektedir. Çağrılar taksi duraklarının merkezi cep telefonlarına iletilmektedir. Her şubenin çağrılarına özel yer adları verilir ve çağrının nereden geldiği bu şekilde anlaşılır.